O nás

Založení chovatelské stanice

Naše chovatelská stanice z Duhové zahrady vznikla v prosinci 2016. Jsme tedy mladou, začínající chovnou stanicí, která je založená na lásce k plemeni šeltie. Zakladatelkou naši CHS je  Bagietka Serenczas. Našim přáním je odchovat pěkná a zdravá štěňátka v rodinném prostředí. S budoucími majiteli chceme zůstat v kontaktu. Je pro nás důležité, jak se naše odchovy mají.

Náš příběh

K šeltiím jsme se dostali tak trochu omylem. Toto plemeno jsme vůbec neznali. Hledali jsme menšího parťáka, ale společenského a na dlouhé výlety. Na internetu jsme našli „malou kolii“ a hned nám padla do oka. Rozhodli jsme se tedy pro šeltii a musím říct, že to bylo naše nejlepší rozhodnutí. Netušili jsme, že dlouho jen s jednou nevydržíme. Jejich povaha je úžasná. Jsou citlivé, přátelské k lidem, nekonfliktní ke psům, úžasní společníci na cestách a jak jsme již později zjistili, vynikající na všechny možné sporty.

Naši šeltičí smečku tvoří dva pejsci a dvě fenky. Věnujeme se s nimi výstavám, kde Mekky dokončil několik titulů, Bagietka získává pěkná ocenění ve velké konkurenci a Jackie svoji postavou i povahou okouzlila mnoho rozhodčích. Gary byl pořízený jako nevýstavní parťák, ale je to úžasný a krásný pes s perfektní povahou.

Během pár let jsme s nimi vyzkoušeli několik psích sportů – flyball, pasení oveček, coursing, agility a obedience. Vzhledem k časovým možnostem jsme si museli vybrat, kterému sportu se budeme věnovat. Vyhrála u nás obedience, tzv. vysoká škola poslušnosti. Během pár měsíců jsme složili základní zkoušku obedience a na začátku roku 2018 jsme zvládli i OB1. Momentálně pilujeme základní cviky a zároveň se učíme nové cviky na OB2.

Ve volném čase pořádáme srazy šeltií a kolií v Brně, kterých je cca 7 do roka. Rekordní počet  šeltií na srazu je 50 (akce pořádaná pro pomoc útulku Tlapky na cestě aneb pomáháme pejskům bez domova), průměrně kolem 25. Je milé se takto potkávat, užít si společně den a poznat vždy nějaké nové tváře.

Nejhezčí na tom všem je, že jsme poznali mnoho milých lidí z různých koutů ČR. S některými jezdíme i na společné dovolené. Šeltie  nejsou jen psem, ale životním stylem.